Novoročné predsavzatia by sa mali dodržiavať

Je pár dní po Silvestri. Okrem bujarých zábav a dospávania osláv sa horúcou témou po návratoch na pracoviská stali predsavzatia. Nový rok, nový začiatok.

Niekto si novoročné predsavzatie nechá len pre seba. Niekto sa s ním potrebuje pochváliť, aby mu ho kamaráti alebo rodina pripomínali a pomáhali s ním. Iný si ich nedáva. Ja patrím k prvej skupine. Väčšinou mi to vydrží pár mesiacov. Ale vždy sa zo mňa stane lepší človek, partner, pracovník. Aspoň na chvíľu, aspoň pred svojími očami.

Túto šacu na “vlastný upgrade” máme za život niekoľkokrát (a nemusíme vždy čakať len na Silvestra). Momentálne na vlne víťazstva a dodržiavania svojich predsavzatí som mal možnosť pozrieť si vysoko zaujímavý dokument. Človek, ktorý si na Nový rok mohol povedať nové predsavzatie už 94 krát, lezie na 450 metrov vysokú stenu a… a pomáhajú mu pri tom jeho dvaja synovia. Neuveriteľné. Čo všetko si želal tento človek, že sa dostal tak ďaleko a tak vysoko?

Myslím, že tento rok som so svojimi novoročnými prísľubmi spokojný. Aj obsahovo, aj náročnosťou. Po vzhliadnutí vyššie spomínaného dokumentu si ale myslím, že podliezam svoje možnosti. Nie, nebudem čakať na ďalší rok. Tento človek vo mne vzbudil záujem o lepšie ja už teraz. Okamžite.

Kto si chcete tohto pána pozrieť, tu je skrátená verzia dokumentu:

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s