Ako na Nový rok, tak po celý…to hádam nie!

Petardy, rakety, rímske sviece, guľové pumy… to všetko mali možnosť zažiť nielen tí, ktorí boli v Bratislave na dunajskom nábreží. Každá štvrť, každá ulica, každý “činžiak” má svojich pyrotechnikov, ktorí minú nemalé prostriedky, aby pobavili nielen svoje ego, ale i hŕstku svojich susedov. Pozitívne či negatívne.

Od 1. novembra 2016 by malo platiť v hlavnom meste všeobecne záväzné nariadenie o používaní zábavnej pyrotechniky, ktoré zakazuje používanie pyrotechniky kategórií F2 a F3 počas celého roka (s výnimkou dní 31. decembra od 22.00 do 1. januára o 02.00). Ale je to naozaj tak? Bohužiaľ, zase zostalo len pri nejakom nariadení, ktoré aj tak málokto akceptuje. Nie, nechcem pokutovať ani nadávať na nikoho. Ale podobne ako množstvo iných nariadení, doporučení, zákonov a iných, aj toto zostalo len a len na papieri. Prečo niekomu nestačia 4 hodiny na vybláznenie sa a ohrozovanie ľudí či zvierat?

“Veď je predsa Nový rok, pán policajt”, alebo “Veď je pár dní po prázdninách, pán učiteľ”, nebodaj “Veď úplatky dnes berie každý, pán doktor”. Toto je výsledkom väčšiny na papieri dohodnutých záväzkov. A my ospravedlňujeme, porušujeme, podvádzame. Veď… za to si môžeme sami. Verím, že v tomto prípade nebude platiť to staré známe AKO NA NOVÝ ROK, TAK PO CELÝ ROK! Lebo to sa naozaj je zase na čo tešiť.

Inak vám všetkým (aj pyrotechnikom) prajem všetko dobré v novom roku, nech je lepší ako ten ukončený.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s