Ako sa spravuje tabletová trieda?

samschoolNie je to tak dávno, čo som na internete, dokonca myslím v učiteľskej komunikácii, čítal článok o tom, že tablety nemajú ako také miesto na vyučovaní. Jedným z dôvodov bolo tvrdenie, že učiteľ nad týmito zariadeniami nemá kontrolu. Vrámci projektu Škola na dotyk som mal tú česť vidieť niekoľko riešení na riadené ovládanie tabletovej triedy. A som rád, že školy zapojené v tomto projekte majú to svoje tiež. Na jeho využitie v školskej praxi sme sa boli pozrieť na ZŠ Bošany. Dopredu varujem, že ako rodák z neďalekej dediny som nadšeným fanúšikom bošianskej „zédeešky“.

Dnes sa pozrieme na polohu priamok a kružníc. Otvorím vám dokument, na ktorom si zopakujeme, čo by sme už mohli vedieť. Nazdieľam vám animáciu, kde si môžeme nasimulovať, ako na tom môžu byť dve kružnice. Teraz vás náhodne rozdelíme na skupiny a budeme pracovať na spoločnom materiály a admin skupiny potom odprezentuje na „interaktívke“ vaše zistenia. Keďže tu vidíme vynikajúce nápady, posielam pochvalu celej skupine. Poďme si zahlasovať, koho práca bola najvýstižnejšia. Po štarte testu sa vám zobrazí obsah a zoznam otázok, vidíte čas, prajem vám veľa šťastia. Poďme sa na celý test pozrieť , ako sme dopadli ako trieda, ako jednotlivci, kto vedel aj najťažšie otázky a kto kde spravil chybu a prečo. Posielam vám pracovný list, ktorý prosím spolu s pomocníkom atlasom vyplňte, vložte potrebné informácie, dokumentačné fotky a odošlite späť. Máme tu prvých odovzdávajúcich, pozrieme sa na nich, super práca, posielam opravené a zapisujem známku. Tak si na diaľku odprezentujme vaše projekty, komu sa čo podarilo.

Nie, neklepkajte sa prosím po čele. Ak ste na práve prečítané vety nechápavo pozerali, vedzte, že učitelia vedia, o čom je reč. Sú v nich viaceré aktivity, s ktorými sa dennodenne stretávame pri kontakte s deťmi.

Teší ma, že viacerí učitelia si už správu tabletovej triedy osvojili. Zároveň sa skláňam pred nápadmi, ako jednotlivé nástroje tohto systému dokázali využiť a pretaviť na zaujímavé a pre deti prirodzené formy vyučovania. Verím, že investovaná energia sa im už vracia.

Klobúk dole, pani učiteľky.

(Viem, tých aktivít a využitia bolo viac. Určite som viaceré zabudol, nie schválne.)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s