Výrazy a mládež…FÚJ!!!

Splnil sa mi sen. Stal som sa učiteľom. Učím si čo chcem a ako chcem. Dal som na rady skúsenejších a do každej svojej prednášky či hodiny idem s malým cieľom a vysokými očakávaniami (ďakujem Vladovi Burjanovi za trpezlivé sedenia pri zmrzline).

Dnešné stretnutie so žiakmi patrilo podľa názvu medzi nechcené. „Výrazy sú blbosť, zbytočnosť, len aby sme mali na matike čo robiť…“, aj takýto pohľad majú deti na túto tému po krátkej ankete na ich tabletoch.

Obrázok

 

Po krátkom rozhovore, že premenné a výrazy nájdeme…ozaj, viete kde všade?…sme sa do toho pustili. Nechcem zdržovať s celou hodinou. Moju pozornosť upútala aktivitka zameraná na násobenie výrazov, niečo takéto:

Obrázok

 

Vyzerá to celkom jednoducho (a výrazy aj také sú). Zvedavý som bol na to, akým spôsobom deti budú riešiť problém. Ako ukážku ponúkam tri ilustračné možnosti, ktorým smerom sa vybrali dotyční riešitelia:

Ukážka 1.

Obrázok

Ukážka 2.

Obrázok

Ukážka 3.

Obrázok

 Spoločne sme sa na interaktívnej tabuli pozreli na viacero riešení a konverzácia mohla začať.

A viete, čo je na tom super? Každý sa potrápil sám a vymyslel niečo. Každý vidí, ako to riešili iní. Každý si vyberie vlastnú cestu.

A učiteľ? S prehľadom môže analyzovať, upozorňovať, pomáhať, chváliť, nechať vysvetľovať a rozprávať deti. Nemusí lietať po triede, toto všetko “zmákne” s tabletom v ruke a interaktívkou na stene. Aké ľahké. Alebo???

Verím, že objavovať a skúšať nové veci by malo byť náplňou práce nás učiteľov (a k tomu by mali viesť aj fakulty). A s dobou treba kráčať tiež. Ak niekto skúsi pohodlie používania tabletov v triede, krok späť bude ťažší.

Reklamy

One thought on “Výrazy a mládež…FÚJ!!!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s