Opakovanie matiky pre ôsmakov

Po dlhej oddychovke, ktorú nám vyplnili letné prázdniny sme sa zatvorili opäť do tried, aby sme popracovali na sebe a svojich vedomostiach. To, aké dlhé boli tie prázdniny, zisťujem teraz. Po počiatočných oťukávačkách sa ide do tuhého. Treba sa učiť, makať.

Ja som sa snažil byť trpezlivý a opatrný. Aspoň, čo sa matematiky týka. Hrozné, takmer celoročné opakovanie sme prešli pomaly tempom “akoby sme to videli prvýkrát”. Až prišlo k momentu, ktorý my, pedagógovia, voláme spätná väzba. Písomka.

Nechcel som byť zlá, zákerná, akákoľvek záporná postava v tomto deji. Tak som ôsmakom zavesil na net dokument, kde si mohli nájsť príklady, z ktorých som vyberal a skladal písomku. Opakovanie 7 pisomka – tu si ho môže pozrieť každý.

Týždeň (od pondelka do štvrtka) sme sa mu mohli venovať, prerátať problémové časti (po opakovaní, kde sme podobné príklady riešili). Všetko bolo v poriadku a ja som sa tešil, že vcelku dobre rozbehneme nový rok. OMYL!!!

Pri poobednom opravovaní sa mi pomaly strkali slzy do očí, čo sú schopní žiaci napísať na papier napriek… Napriek tomu, že vedeli, do čoho idú, napriek tomu, že to bolo “len” opakovanie, napriek tomu, že sa mohli pýtať, napriek tomu… Tu si môžete písomku pozrieť sami, že som nepodvádzal – Opakovanie 7 verzia1

Priemerné známky z oboch tried (2,92 a 3,38) sú priam neuveriteľné čísla. Zostal som v nemom úžase a doteraz sa sám seba pýtam: “Kdepak udelali soudruzi z NDR chybu?” (ospravedlňujem sa za preklepy)

Nuž teda, ideme bojovať. Bez výhovoriek. Svoju časť viny musím brať na seba a vymyslieť niečo, čo pomôže. Ale pomôže naozaj.

Máte nejaké nápady?????

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s