Privítanie prváčikov na našej škole

Dnes 5. septembra 2011 je ten deň, na ktorý sme spoločne čakali. Niektorí s veľkou radosťou, vzrušujúcim očakávaním, možno malými obavami. Ale určite s nedočkavosťou, čo nás v škole čaká. Dobre si viem predstaviť, aké rôznorodé otázky ste so zvedavosťou kládli rodičom, starším súrodencom, kamarátom.

Ale ak ste mali obavy, či menší strach, pokojne ho nechajte pred bránou školy. Všetci sme tu, aby sme podrástli. Nielen do výšky. Spoločne s pani učiteľkami a pánmi učiteľmi a svojimi novými spolužiakmi sa pozrieme do tajov počítania, písania, kreslenia…

Naučíme sa veľké množstvo užitočných vecí, dozvieme sa o rôznych zaujímavostiach, budeme vedieť o fantastických zlepšovákoch, o ktorých sme doteraz netušili. Budeme sa tvorivo hrať s kamarátmi, súťažiť so spolužiakmi, snažiť sa získať čo najlepšie známky a potešiť nielen seba, ale pochváliť sa aj rodičom a všetkým blízkym.

Zo svojej vlastnej skúsenosti viem, že nie vždy všetko vyjde ako si predstavíme. Ale sme tu od toho, aby sme si navzájom pomáhali, vedeli si poradiť, prekonávali ťažkosti, spolu sa tešili, zlepšovali, objavovali. Veď práve škola, do ktorej ste dnes prišli, spolužiaci, ktorých spoznáte a nepochybne i naši učitelia, by nám mali ukázať nový svet, jeho možnosti. Aby sme sa nestratili a našli si svoje miestečko na našej modrej planéte.

My, starší spolužiaci, vám, mladším, budeme držať palce vo vašom napredovaní, lebo vieme, čo všetko vás čaká. Veríme, že škola vám splní všetky očakávania bez výnimky, budeme sa tu radi stretávať a po pár rokoch si povieme, načo som sa bál, veď škola je super!!!

 

Za odvahu s týmto textom sa postaviť pred “generalitu” a kopec zaujímavých ľudí ďakujem svojej žiačke.

Saša, veľká vďaka 😉

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s