Turistika aj v Bratislave

Koniec školského roka so sebou prináša okrem iných krás a povinností aj tzv. koncoročný výlet. My sme sa so siedmou A rozhodli pre aktívny výlet spojený s pasívnym prijímaním sebou pripravenej stravy, tiež volanou opekačka.

Cieľom našej “výpravy” mala byť Železná studnička a Kamzík. Ráno sme sa ešte ako klasický veľkomestský turisti napratali do autobusu, s jedným prestupom absolvovali cestu na studničku. Odtiaľto príjemné naladení sme sa presunuli pod lanovku, ktorá nás spájala (dovtedy ešte oddeľovala) s Kamzíkom. Na prívetivú odpoveď služby lanovky, že nás odvezú až za pol hodinky (tempo sme mali tak vysoké, že sme prišli skoro), sme sa rozhodli akčne zabiť čas. Niekto kartami, niekto zjazdom zo strmého kopca, niekto veľkodušným klábosením.

A potom to nastalo. Prešla posledná polhodina a my sme už po dvojiciach nastupovali na lanovku. Po počiatočnom váhaní, či nás to udrží, sme si začali vychutnávať ticho a výhľad. Netrvalo to ani dlho a museli sme sa rozlúčiť s našimi sedačkami a opäť poprosiť naše nohy, aby nás premiestnili na miesto určenia.

To miesto bolo ohnisko (ohničisko, aby aj Janči rozumel), kde sme mali stráviť príjemné ničnerobenie. Našli sme si ho vcelku rýchlo napriek tomu, koľko konkurencie sme mali všade navôkol.

So zháňaním dreva problém ku podivu nebol žiadny problém, ani so zapálením ohníka a tak po krátkej dobe sme sa mohli venovať svojim špekáčkam, klobáskam, slaninke a pod. Aby sme vytrávili, každý si našiel nejakú tú aktivitu. Ako dôkaz toho, kde sa nachádzajú naši chalani bol hluk podobný tomu, čo vychádza z pavilónu opíc.

Výborne napapaní sme sa vydali na cestu späť. Trochu škrt cez časový rozpočet nám spravila lanovka, ktorá je spustená len každú hodinu a keďže tá naša bola ďaleko, odhodlali sme sa na cestu pešibusom popod trať (zaujímavé klesanie a stúpanie).

Ďalšie prekvapenie (alebo skôr nedorozumenie) nás čakalo dole s autobusom, keď sme si trošku zle pozreli odchody a jeden sme si “schválne” nechali ujsť. To sme nečakali, že nasledujúci pôjde za hodinu. No čo už. Šup ho, poďme pešo. Prekvapivé pohľady dievčat sa stretli s odhodlaním chalanov. Ale šlo sa. Skoro hodinu (ale tých prebraných tém po ceste), ale šlo. A došlo. Na patrónke nás čakal ten náš autobus, ktorí naše zničené telá doniesol domov. Síce s oneskorením (ospravedlňujem sa rodičom), ale spokojných a ťažko unavených.

Myslím, že takýchto akcií by mohlo byť aj počas roka o niečo viac. Možno by sme mohli skúsiť niečo alternatívne v prírode. Zaujímavá by mohla byť matematika. Ale o tom potom.

A tu nájdete nejaké tie zábery, čo sa podarili. ŤUK.

Váš triedny 😉

Reklamy

One thought on “Turistika aj v Bratislave

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s