Deň detí na ZŠ Lachova 1 alebo “Veľkáči malkáčom”

Vysmiate a slnkom zaliate ihrisko našej školy sa teší na nápor detí. Dnes budú tie staršie zabávať mladšie. Blíži sa Deň detí a my naším mladším žiakom chceme spríjemniť deň v škole súťažami, hrami a rôznymi inými aktivitami.

Najskôr sa trochu strácame v tichu a prázdnom ihrisku, pripravujeme jednotlivé stanovištia, ohradzujeme plochy, dolaďujeme posledné detaily. A už je to tu. Naši spolužiaci z prvého stupňa prichádzajú. Nervozita stúpa ako u samotných aktérov, tak u organizátorov. Po úvodných slovách si jednotlivé triedy delíme na skupinky, ktoré si volia vlastné názvy a postupne prechádzame k súťažiam.

Po bojazlivom začiatku sa ihriskom nesú pokriky radosti. Povzbudzovanie spolužiakov rukami i nohami naberá na obrátkach, každý ženie svoju skupinu k takmer nadľudským výkonom. Ide o veľa, z každej disciplíny sa počítajú body a vyhrá len ten najlepší. Jednotlivé skupiny si merajú sily v behu, skákaní vo vreci, strieľaní gólov do bránky, na slalomovej dráhe, v preliezaní spleti lán, nosení vody či iných športových disciplínach. Zabrať dostanú aj mozgové bunky, treba si spomenúť na matematiku, slovenský jazyk, angličtinu. Po každej súťaži je dôležitý oddych, pitný režim (slniečko nám dáva zabrať) a šup šup pripraviť sa na tú ďalšiu.

Nakoniec po nesmiernej snahe každého súťažiaceho boli odmenení všetci. Niekomu to išlo lepšie, niekto pokazil beh ale vyhral v streľbe, každý si ale z chuti zašportoval. No viete si predstaviť krajší Deň detí?

Za toto všetko by sme sa chceli poďakovať organizátorom, učiteľom, ale hlavne žiakom siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka, ktorí tento fantastický deň pre našu školu a žiakov pripravili.

A aby ste si i vy vedeli predstaviť, ako to naozaj vyzeralo, tu je zopár fotiek. KLIKNÚŤ SEM 🙂

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s