Modrý gombík

Už siedmy rok prebiehala pravidelná celonárodná zbierka v uliciach slovenských miest na pomoc najzraniteľnejším deťom v rozvojových krajinách, ktoré trpia podvýživou, nedostatkom zdravotníckej starostlivosti, deťom bez prístupu k vzdelaniu, či deťom sužovaným ozbrojenými konfliktami a prírodnými katastrofami.

Táto zbierka nesie meno TÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA. Uskutočnila sa od pondelka 16. mája do nedele 22. mája 2011.

V tomto roku sa aj naša škola, ZŠ Lachova 1, zapojila do tejto zbierky. Výťažok zo zbierky je určený na vzdelávanie detí v Južnom Sudáne. Organizátor zbierky UNICEF na Slovensku podporí projekt zameraný na obnovu starých škôl, budovanie nových škôl, dovybavenie škôl vodnými a sanitačnými zariadeniami nevyhnutnými pre fungovanie škôl (pitná voda a sanitácia), vyškolenie učiteľov. Projekt je taktiež zameraný na podporu vzdelávania dievčat.

Spoločne sme pomohli deťom v Južnom Sudáne, aby mohli chodiť do školy. Vďaka Vašej finančnej podpore sa naučia nielen čítať, písať a počítať, ale aj základné zručnosti pre život: napr. zásady hygieny a starostlivosti o zdravie ako očkovanie či dojčenie, dozvedia sa o nástrahách nášľapných mín aj HIV/AIDS a o tom ako sa im vyhnúť. Vďaka Vám budú môcť aj v Južnom Sudáne vyrásť výnimočné deti.

Prispieť mohli dobrovoľníci ľubovoľnou sumou do pokladničky, s ktorou chodili dobrovoľníci v čase od pondelka 16. mája do štvrtka 19. mája medzi 7:40 až 8:00 hod. pred budovou školy ZŠ Lachova 1, aj počas veľkej prestávky v priestoroch školy.

Alebo môžete prispieť prázdnou sms na číslo 844 v hodnote jedného eura v sieti všetkých mobilných operátorov počas mája a júna.

Ďakujeme!

Článok pripravili žiačky 7.A Kvetka a Lucka

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s