Matematický kvíz

Cŕn. Matika. Rozdelenie do tímov. Ide sa hrať kvíz. Pozná ho každý. Máte na výber množstvo otázok z rôznych tém za odlišné hodnoty. Otázku aj jej hodnotu vyberá skupina, ktorá je na rade. Témy na dnešnú hodinu? Objem kocky, objem kvádra, povrch kocky, povrch kvádra, Áno-Nie. Päť tém po tri otázky za 200, 400 a 600 bodov. Čím viac bodov, tým ťažší príklad.

Tímy? (Ospravedlňujem sa, ale názvy možno popletiem). Groove Street: Mišo, Matúš, Oliver, Filip. Tweety: Saška, Miška, Maťka, Lucka, Baška. SHCHM: Kvetka, Lucka, Nika, Ajča.

Už od prvých otázok bolo jasné, kto bude tvrdiť muziku (výber skupín sme tentokrát nechali na demokracii). Postupne sme sa hrýzli cez ľahšie i náročnejšie príklady, pri niektorých sme stávili množstvo minút, niektoré sme zvládli za okamih. Je na dohode skupiny, či odpovedia alebo nie. Ak napíšu výsledok a je správny, tím dostane body, za aké je úloha, ak však odpovie nesprávne, body sa odčítavajú. V prípade, že príklad nevedia, zdržia sa odpovede, ale tým body nezískajú ale ani nestratia. Počas hodiny sme vypočítali 15 príkladov (čo za normálnych okolností je pre nás sen) s celkom dobrou úspešnosťou.O tom, aké napätie a atmosféra panovali v triede, sa môžete presvedčiť na obrázku 1.

Obr.č.1: Takto sa naše skupiny snažili počítať

Najmenej sa darilo chalanom, ktorí sa stále pohybovali na hranici nulovej hodnoty. Dievčatá ušli a bili sa o prvenstvo. Nakoniec o niečo viac šťastia (či rozumu?) mal tím SHCHM. Blahoželáme.

Víťazom ale zostali všetci, ktorí si po kvíze mohli povedať, že vedeli viac ako dve tretiny príkladov. Ozaj, koľko to je vlastne?

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s