XMind – pozadie

Ak chceme v programe XMind nastaviť svoje vlastné pozadie-background, treba aktivovať (pokiaľ ste už tak nespravili) kartu „Properties“ [View-Properties] obr.1. a zároveň kliknúť a mať aktivované pozadie na mape (kliknite kdekoľvek mimo nadpisu a pod.)

Samotná karta Properties sa skladá zo 4 záložiek.

1.Background – v tejto  záložke, ktorá obsahuje jeidnú možnosť Background Color si môžete zvoliť, akú farbu bude mať pozadie. K dispozícii sú okrem 30 základných farieb aj možnosti derivovania vlastých farieb, ako v ktoromkoľvek inom grafickom prostredí. Po zvolení sa nebojte, ostrosť a nepríjemnos zvolenej farby sa dá nastaviť v ďalšom kroku.

2.Wallpaper – tu máte dve možnosti. Select wallpaper znamená, že si vyberiete z 30 prednastavených pozadí, možnosťou výberu v Select Local Image si môžete vložiť vlastný obrázok z počítača. Ak si aktivujete nejaké pozadie, zároveň sa vám otvorí možnosť, kde si posuvníkom môžete nastaviť, koľko percent zobrazenia bude tvoriť farba pozadia a obrázok pozadia.

3.Legend – po zaškrtnutí možnosti Legend sa vám na mape zobrazí legenda, ktorej význam som doposiaľ nepochopil (kľudne mi poraďte ak viete, zverejníme to ďalším).

4.Advanced – tu si môžete zaškrtnúť dve možnosti. Prvou je Multi Branch Colors ,ktorá umožní, že spojítka na vašej mape budú rôznofarebné. Druhou je Tapered Lines, po jej zvolení sa spojítka graficky upravia.

Obr.1: Otvorená karta Properties

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s