Prezi – nový náhľad na prezentácie

PowerPoint je mŕtvy, nech žije Prezi . Alebo to v skutočnosti bolo inak? Tak či onak, toto odvážne tvrdenie má svoje opodstatnenie. Pri svojich potulkách internetom a obdivovaním rôznych stránok venovaným pedagogickému materiálu som často narážal na „prezentácie“. Ide pravdepodobne o najprístupnejšiu možnosť predkladania informácií ľuďom, teda v našom prípade žiakom. V ranných dobách využívania počítačov na školách u nás mal PowerPoint svoju dominantné postavenie a poznajú ho takmer všetci. Ale naša zvedavosť, hľadanie nového, nepoznaného, niečoho odlišného by nás nemala obmedziť len na zdokonaľovanie sa jedným smerom (zvyšovanie úrovne mojej prezentácie). Mali by sme deťom ponúknuť oveľa viac, nestavať im hranice. A práve o zbúranie hraníc ide vo voľne dostupnej aplikácií zvanej PREZI a to doslova.

Obr.1: Po registrácii a pár pokusoch o vytvorenie nových „Prezi“ sa nám naskytne takýto pohľad

To, čo dokážete v tomto prostredí, určite neočakávate. Nie je sa čoho obávať, priestoru je dostatok, možností rovnako veľa ako u konkurenčného PP, ale tie prekvapivé zaujaté pohľady našich žiakov stoja za to. Zmení to aj učiteľský pohľad na prezentácie, dokonca si tu poľahky viete vytvoriť animácie, film a to nemusíte byť zdatný v žiadnom odbore. Len mať chuť skúšať niečo nové.

Naučiť sa vkladať text, obrázky, spájať objekty, bude pre každého radosť a môžete sa to naučiť naozaj za pár sekúnd napríklad na tomto videu. Po pár pokusoch už začnete uvažovať nad prezentáciou ako takou, budete si pochvaľovať jej dynamiku a nakoniec môže vaše dielo na hodine vyzerať ako moja Afrika, jej poloha a pobrežie.

Obr.2: Statický obrázok nikdy nenahradí to, čo dokáže prezi

Reklamy

5 thoughts on “Prezi – nový náhľad na prezentácie

  1. Áno, prezi.com je výborná online aplikácia. Pre mňa jej najväčšia výhoda spočíva v tom, že mám prezentácie pekne zoradené a zálohované na webe. Na prácu s prezi.com nepotrebujem nič inštalovať (z Google Chrome ani len Flash), nie som odkázaný len na jednu platformu (napr. Windows) a pracovať môžem všade, kde je pripojenie na internet.

    Treba ešte dodať, že nie všetko je na prezi.com zadarmo (prezi.com/pricing – 100 MB niekedy nemusí stačiť), ale za to podstatné fakt neplatíme…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s