Novoročná vychádzka na hrádzu

1.1.2011. Toľko jednotiek po kope. Dátum ako stvorený prejsť sa po svete a zistiť, čo sa v novom, ešte neokrôchanom roku, zmenilo. A keď je počasie presne ako chcete, už nič nebráni v ceste. Vari len stanoviť si cieľ. Ten náš, petržalská hrádza za Inchebou.

Ale nielen náš. Ešte sme sa nestačili ani vytiahnuť z auta a spozorovali sme ľudí. Nie hocijakých. Uniformovaných. Trocha premrznutých, čiastočne unavených. S technikou. Tou bojovou. Hrmot mohutne naložených „tatroviek“ podlamoval kolená. Povymieňali sme si pohľady s urastenými mladíkmi (nie, títo sa už nehrajú, títo chcú byť vojakmi) a postupujeme na hrádzu. Odtiaľ po tichu pozorujeme nástup, presun kolóny a prípravy na odchod. Čo viac môže mladý vojak chcieť, ako na prvý deň po Silvestri mať cvičenie. Premyslené. Dokonalé. Vždy pripravený!!!

Nás to od ďalších presunov neodrádza, nasávame atmosféru nového dňa, roka, etapy nadchádzajúcich predsavzaní. Jemný poprašok náznaku zasneženej prírody vytvára čarokrásnu kulisu, výpary hmly z úst a primrznuté nosy sú svedkami vlády pani zimy. Nadšenie zdieľame aj s našimi kolegami prechádzkarmi, ktorých míňame oproti, prekvapivé pohľady hádžeme aj na športovcov, ktorí zase míňajú nás v rovnakom smere. Každý po svojom. Zameranie na čerstvý vzduch a vypadnutie zo stereotypu je badať u všetkých. Veď to poznáte, ako na nový, tak po celý. A kto dnes nevypadol z domu  z akéhokoľvek dôvodu, môže ľutovať. Príroda dnes čarovala.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s