Vianočný turnaj 2010 – chlapci, futbal

Vianoce sú predo dvermi a to je neklamný znak toho, že na našej škole sa uskutočnili turnaje „O putovný pohár riaditeľa školy“. Ani tento rok nebol výnimkou. Faktom je, že tento rok to bol už siedmy ročník zápolení pre mladších a starších chlapcov vo futbale.

Mladší žiaci

Celý deň prebieha v dvoch fázach. Úvod zabezpečujú chlapci piateho a šiesteho ročníka, ktorí od ôsmej hodiny rannej do desiatej hrajú systémom každý s každým (každé družstvo odohrá po tri zápasy, pričom dĺžka každého je 2 x 7 minút). Už po úvodných dueloch sa začali črtať favoriti na celkové prvenstvo, keď 5.A porazila svojich súperov zo 6.A vysoko 6:0 a 6.B svojich mladších spolužiakov z 5.B 7:1. Z následného zápasu medzi triedami, ktoré svoje úvodné zápasy vyhrali, sa vykryštalizovalo predčasné finále, v ktorom si piataci poradili so šiestakmi prekvapivo 3:1. Treba však dodať, že viac ako zaslúžene, s prehľadom a eleganciou kontrolovali priebeh celého zápasu. Keďže 5.A aj 6.B si poradila aj v posledných zápasoch so svojimi súpermi, ktorých vysoko porazili, prvenstvo v tohtoročnom turnaji si odniesla trieda 5.A. Gratulujeme víťazom, hoci pekné výkony si zaslúžia pochvalu u všetkých družstiev a chlapcov, ktorí sa zúčastnili.

Tu sú výsledky a celková tabuľka zápasov:

5.A – 6.A 6:0,     5.B – 6.B 1:7,      5.A – 6.B 3:1,     5.B – 6.A 2:4,     5.A – 5.B 7:3,     6.A – 6.B 2:5

Poradie Trieda Výhry Remízy Prehry Skóre Počet bodov
1 5.A 3 0 0 16:4 9
2 6.B 2 0 1 13:6 6
3 6.A 1 0 2 6:13 3
4 5.B 0 0 3 6:18 0

Starší žiaci

Od desiatej hodiny už telocvičňa patrila naším starším žiakom siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Ich zápasy sa odohrávali v rovnakej dĺžke ale trochu odlišným systémom. Šesť družstiev bolo rozdelených na dve skupiny po troch, kde sa hral každý s každým. Následne podľa umiestnenia v minitabuľke sa postupovalo na zápas o piate, tretie a prvé miesto. Skupinu A tvorili družstvá 7.A, 8.A a 9.A, skupinu B družstvá 7.B, 8.B a 9.B.

Zápasy základných skupín otvárali zápolenia siedmakov a ôsmakov, ktoré sa niesli v duchu priateľských debaklov, keď starší vyučovali nováčikov v týchto skupinách. Výsledky 1:11 a 1:6 sú dostatočným dôkazom. Nasledovali duely siedmakov a deviatakov v podobnej réžii, keď deviataci ešte dostatočne šetrili svojich protivníkov a skúšali sa rozohrať na nadchádzajúce zápasy nielen v skupinách. O niečom inom už boli zápasy o prvé miesta v základných skupinách medzi ôsmakmi a deviatakmi. V skupine A žiaci 9.A doplatili na „nemožnosť“ striedania a po úvodnom vyrovnanom dianí na ihrisku sa začali presadzovať hráči 8.A, ktorí nakoniec tento zápas vyhrali a postúpili do finále. V B skupine deviataci nenechali nič na náhodu a od začiatku rozoberali svojich súperov, keď väčšina ich akcií končila v sieti 8.B.

Nasledujú výsledky základných skupín a tabuľky:

A skupina

7.A – 8.A 1:11,   7.A – 9.A 1:7,     8.A – 9.A 6:1,

Poradie Trieda V R P Skóre Body
1 8.A 2 0 0 17:2 6
2 9.A 1 0 1 8:7 3
3 7.A 0 0 2 2:18 0

B skupina

7.B – 8.B 1:6,      7.B – 9.B 1:12,   8.B – 9.B 3:12

Poradie Trieda V R P Skóre Body
1 9.B 2 0 0 24:4 6
2 8.B 1 0 1 9:13 3
3 7.B 0 0 2 2:18 0

Zápas o piate miesto  7:A – 7.B

O piatom mieste sa rozhodovalo v zápase, o ktorom si kadekto myslel, že sa môže skrátiť, lebo o nič nejde. Na ihrisku sa ale diali veci. Aj áčkari aj béčkari chceli dokázať, že neprišli len prehrávať, ale aj si zahrať. V dramatickom stretnutí bohatom na góly a všakovakých bežeckých a skoro aj futbalových kreácií si napokon 7.B poradila so 7.A tesne 9:11, keď skoro celý zápas viedli áčkari a víťazstvo im ušlo skutočne v posledných minútach. Dá sa povedať, že tento duel bol najsledovanejší hlavne kvôli zábave, ktorú jednotliví protagonisti ponúkali.

Zápas o tretie miesto  9.A – 8.B

Duel zvaný malé finále sa nieslo v znamení prestrelky medzi brankármi oboch družstiev, ktorí často vyrážali z brány a strieľali na svojich protivníkov jedovaté projektily. Dva pokusy 8.B takto „náhodne“ aj skončili v sieti deviatakov. Zápas nemal vysloveného favorita, hralo sa hore-dole vo vysokom tempe a šťastena sa nakoniec priklonila ku ôsmakom aj vďaka tomu, že deviatakom postupne dochádzali sily (nemali koho striedať). Výsledok zápasu  9.A – 8.B 5:7.

Finále  8.A – 9.B

Vyrovnané finále to bolo prvé tri minúty, keď ešte pozorní ôsmaci dokázali brániť akcie deviatakov a hroziť aj v útoku. Postupne sa ale presadzovala hrubá sila, technickosť a dravosť starších žiakov, ktorých výkon počas celého turnaja mal punc bezchybnosti. Akcie viedli po zemi aj vo vzduchu a aj keď nie vždy úplne presne, doviedli loptu tam, kam potrebovali. Základná zostava ale i hráči z lavičky postupne rozmontovali každú obranu súpera. Napriek tomu treba povedať, že 8.A im bola najstatočnejším súperom a napriek vysokej prehre si druhé miesto na turnaji zaslúžila. Blahoželáme víťazom aj porazeným. 8.A – 9.B  2:10

Konečné poradie:

1.       9.B

2.       8.A

3.       8.B

4.       9.A

5.       7.B

6.       7.A

Pre priblíženie atmosféry je tu zopár fotiek.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s