Vytvárame hru o “BLAVE”

Je čas sa chváliť…?

   Partia mladých ľudí (rozumej žiakov) pod jemným nátlakom svojho učiteľa (cháp moju osôbku :)) sa jedného dňa (asi začiatok školského roka) rozhodla (či bola prinútená?), že konečne vymyslí niečo zmysluplné, niečo, kde bude vidieť výsledok po prekonanej práci, pretože naši žiaci len zbierajú vedomosti a zručnosti a chcú si skúsiť, ako vonia prax. Rozhodnutie padlo na tvorbu hry o Bratislave.
  
   Na začiatku, ako v každom serióznom kolektíve, sa delili úlohy do jednotlivých "ministerstiev". Bolo treba vymyslieť plánik hry, jej pravidlá, zháňať postavičky, kocky a kópec ďalších namáhavých vecí. Po rozobratí úloh, zozbieraní informácií a hlbokom nádychu sme sa pustili do nekonečnej roboty.

   Niektorí si zobrali na starosť tvorbu pravidiel a zhrnutie všetkého, čo hra má a bude obsahovať.

   A takto vyzerá tvorba panáčikov v podaní našej "mužskej časti".

   Nepozabudli sme ani na vytvorenie hracej plochy, ktorá nás stojí nemálo úsilia (prepočítavať vzdialenosť medzi políčkami, vymýšľanie trasy prechodu a samozrejme imidž hry).

   Skoro som vynechal najdôležitejšiu súčasť. PRACHY. Toto je už ich dokončovanie, ale autorovi vďaka.

   Myslím, že s hrou sa pomaly a isto blížime k vytúženému cieľu, aj keď tvorba a cesta za ním nebola taká ľahká, ako sme si na začiatku mysleli. O to viac nás bude tešiť ten výsledok. Veľké ĎAKUJEM zatiaľ patrí každému členovi realizačného tímu, každý prispel svojou časťou, niektorí väčšou, iní o niečo menšou. Snáď finiš bude pre nás motivácia do ďalších podobných bojov. 🙂

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s